fbpx

Rugpjūčio 1 d., 14:00 val., "Dvaro saldaininė", Vilniaus g. 41, Kretinga

Iki degustacijos pradžios liko

Ypatingos kavos ir sūrio degustacija

Degustacijos metu supažindinsime Jus su kavos pupelių ir kavos gėrimo subtilybėmis. Atskleisime paslaptis, ką turėtumėte rasti skirtingose kavose. Kaip kavos skonis priklauso nuo kavos pupelių apdorojimo būdų ūkiuose, nuo jų skrudinimo lygio skrudyklose bei nuo jų paruošimo būdų.

Ragausime rūšines kavas, kad suprastumėte šių kavos pupelių poskonių ypatumus, tuomet jausime 100% rūšinės arabikos bei 100% arabikos pupelių mišinio poskonių skirtumus.

O kaip gi kavos skonis keičiasi pridėjus į kavos pupelių mišinį šiek tiek Robustos pupelių? Kokią įtaką kavos skoniui daro tamsesnis kavos pupelių skrudinimo lygis?

Susitikimo metu Jums pateiksime keturis lietuviškus sūrius, kurie puikiai derės prie skirtingo skrudinimo kavos ir atskleis, kuo lietuviškas sūris yra ypatingas, kodėl verta jį atrasti, įsimylėti ir mėgautis.

Mes esame laimingi, nes Lietuvos smulkieji ūkininkai gali gaminti sūrius iš šviežio pieno, kurio skoniui įtaką daro gyvybės pasaulis. Tai kuria sūrių skonius ir leidžia sūrininkui atskleisti savo meistriškumą, lyg kuriant meno šedevrą. 

Renginio metu papasakosime apie sūrių derinimą su skirtingo skrudinimo kavomis, kaip tai daryti teisingai, kokie skoniai atsiskleidžia bei kodėl kava ir sūris geresni draugai nei kava su pienu.

Degustacijos pranešėja

Plačiau apie profesionalę, kuri dalinsis patirtimi ir informacija su degustacijos svečiais

Kristina Petrauskaitė-Trumpaitienė

ypatingos kavos klubo įkūrėja

Dirbdama kavos skrudintojų ‘Mokarabia’ kompanijos padalinyje Londone perpratau visas kavos verslo pasaulio subtilybes: kavos pupelių mišinių ypatumus, kavos gaminimo įrenginių išskirtinumus, bendravimą su įnoringais kavos mėgėjais bei tiekėjais, skrudintojų ir produkto vežėjais.

Tai socialinis fenomenas – žmonės, kurie sustoja ir randa akimirką pasimėgauti gyvenimu! Įkvėpti aromatą, pajusti jo išskirtinumą ir galią, sužinoti kažką naujo šiame labai sudėtingai valdomame lėkime… Pagalvojau, o kodėl gi nesukūrus Lietuviškos Fikos fenomeno?

Ir taip kilo idėja sekmadieninei Lietuviškai Fikai – kavos pertraukėlei su sūriu! Nerealus laikas leidžiamas su Jumis mielieji. Tiek įspūdžių. Ir man taip gera dalintis savo žiniomis apie skirtingas kavos pupeles, padėti Jums suvokti kavos pupelių mišinių ir ypatingųjų kavos pupelių ypatumus.

Laukiame ir tavęs, tokio paprasto ir tyro žmogaus, galbūt kiek pasimetusio šių dienų tekėjimo vagoje, ieškančio truputėlio ramybės ir atokvėpio.

Mes norime pasiūlyti ramiai praleisti pavakarę kartu, pabėgti nuo kasdienybės mėgaujantis Fika – kavos puodeliu kitaip! Tegul tai tampa mūsų tradicija. 

Edgaras Trumpaitis

Sūrių ir vyno ekspertas

Kavoje matau daug panašumų kaip ir vyne. Skonių kompleksiškumas, glūdintis šiuose gėrimuose, faktoriai darantys įtaką skoniams bei paprastoji paslaptis – universalaus atsakymo į klausimą, kaip išsirinkti tikrai gerą vyną ar kavą tikriausiai niekas taip ir neatras! Kava ir sūris – derinys, sužadinantis smalsumą.

Jei kavoje ieškome skonių ir poskonių, tai sūryje vertiname brandumą ir tekstūrą. Įgijus tarptautinės patirties ir sugrįžus į Lietuvą, mano atrasti lietuviškų sūrių, gaminamų mažuose ūkiuose skoniai nurungia pasaulinius sūrius.

Lietuviškas sūris – tai gyvas sūris. Tiesiog apie tai reikia kalbėti ir skleisti žinią, jog kuo daugiau mūsų atrastų kavos ir lietuviško sūrio derinius. Leiskimės į skonių kelionę drauge!

Pajuskite dar neatrastus kavos bei sūrių skonius

Pasimėgaukite unikalia, net 1 val. 30 min. trukmės kavos ir sūrio degustacija

Atsiliepimai

Dalyvių atsiliepimai iš praėjusių kavos ir sūrio degustacijų

„Kava ir sūris-skaniausias derinys! O kai vienas kitam parinkta ir suderinta kavos ir sūrio ekspertų-tobula!!! Ačiū už puikią nuotaiką, žinias, skonį ir kvapą:) degustacijos metu! Tikrai buvo verta šeštadienio rytą praleisti su jumis!“

Agnė Kinderienė

„Esu dalyvavusi kitose kavos degustacijose, galiu palyginti. Jauku, informatyvu, įdomu ir nauja. Daug įžvalgios informacijos apie kavą, bet kitaip, tiesiog pateikta paprastam žmogui.

Vaida Bielevičienė

Bilieto kaina

14.99
  • Degustacijos metu pasimėgausite unikaliais kavos ir sūrio skoniais bei aromatais;
  • Profesionali edukacija leis jums pažinti skirtingų pasaulio regionų kavą, skirtingų rūšių sūrius bei jų ypatumus;
  • Sužinosite apie skirtingai skrudintų kavos pupelių derinimą su sūriais, kaip tai daryti teisingai bei kokie atsiskleidžia skoniai;
  • Išgirsite įdomias sūrių atsiradimo istorijas, gamybos subtilybes, suteiksime patarimų, kaip teisingai atsirinkti ir atrasti savo mėgstamiausius;
  • Svečių saugumas yra visiškai užtikrintas galiojančiais LR SAM saugumo reikalavimais.